_

Tworzenie harmonijnej przestrzeni zielonej

Kiedy zaczynamy myśleć o naszym wymarzonym ogrodzie, naszą główną intencją jest stworzenie harmonijnej przestrzeni zielonej, która będzie dla nas miejscem wytchnienia i ucieczki od codziennego zgiełku. Projekt ogrodu jest kluczowym etapem w realizacji tego celu, ponieważ to właśnie w tym momencie możemy zaplanować i zorganizować przestrzeń tak, aby była ona jak najbardziej funkcjonalna, harmonijna i estetyczna.

_

Projekt Twojego ogrodu

Projekt ogrodu to nie tylko wybór roślin i ich rozmieszczenie, ale przede wszystkim zaplanowanie przestrzeni, tak aby wszystkie elementy współgrały ze sobą. Oprócz aspektu wizualnego bardzo ważna jest funkcjonalność ogrodu, czyli odpowiednie zaplanowanie podjazdów i miejsc parkingowych, wyznaczenie ciągów komunikacyjnych, stref użytkowych oraz miejsc wypoczynku.

Kompleksowy projekt ogrodu daje możliwość spójnego połączenia takich elementów, jak kolor elewacji, elementy nawierzchni oraz ogrodzenia.

Nasze projekty pozwalają również na oszacowanie i zaplanowanie budżetu na budowę ogrodu, ponieważ zawierają kompletną informację na temat ilości potrzebnego materiału do budowy nawierzchni, czy ogrodzenia, ilości ziemi potrzebnej do niwelacji terenu, kamienia lub kory do ściółkowania, materiałów instalacyjnych, oświetlenia, kosztu roślin, trawy, itp.

Dodatkowo zmniejszamy ryzyko popełnienia kosztownych błędów, takich jak niewłaściwy dobór średnicy rur wyprowadzonych do nawadniania ogrodu, źle dobrane podłoże do trawy czy nieprawidłowy dobór roślin do istniejących w ogrodzie warunków.

Nowoczesny ogród z basenem
_

Koszty wykonania projektu

Koszt opracowania projektu ustalamy indywidualnie, ponieważ jego wysokość zależy od wielu czynników, tj. wielkości działki, ukształtowania terenu, stanu zagospodarowania działki, wybranego charakteru ogrodu oraz wybranych elementów składowych np. dodatkowych projektów małej architektury, typu pergole, trejaże, ogniska, itp.

Wielkość działkiOrientacyjna cena
do 1 000 m24 500 - 5 000 zł
1 000 - 2 000 m25 500 - 7 000 zł
> 2 000 m2Kalkulacja na podstawie mapki geodezyjnej i fotodokumentacji
_

Wykonanie ogrodu: kluczowy etap w tworzeniu harmonijnej przestrzeni zielonej

Po zaprojektowaniu ogrodu, przyszedł czas na jego wykonanie. Ten etap jest niezwykle ważny, ponieważ to właśnie w tym momencie przekształcamy nasze marzenia w rzeczywistość. Ważne jest, aby podczas wykonania ogrodu zastosować profesjonalne podejście i skorzystać z usług doświadczonych firm.

Przy budowie ogrodów kładziemy duży nacisk na jakość materiałów. Ponieważ wiemy, jak ważna jest jakość oraz pochodzenie materiału roślinnego, zaopatrujemy się tylko w krajowych szkółkach z wieloletnim doświadczeniem. Rośliny wyhodowane w tych szkółkach są odporne na warunki panujące w naszym klimacie, są odpowiednio zabezpieczane przed chorobami i szkodnikami, dlatego mamy pewność, że do klienta trafia najlepszy materiał, który daje pewność odpowiedniego przyjęcia się i dalszego wzrostu. Wybieramy najlepsze mieszanki traw odpowiednie dla naszego klimatu oraz zaopatrujemy się u najlepszego producenta trawy z rolki. Nie idziemy na kompromisy w wyborze materiałów do budowy systemów nawadniania, który jest nieodłącznym elementem naszych realizacji. Do ich budowy wykorzystujemy elementy systemów firmy Rain BirdHunter oraz Toro.
Wiemy, jak ważny jest niezawodny system nawadniania, który zapewnia optymalne warunki wzrostu dla roślin, co przekłada się na piękno i zdrowie ogrodu.

  • Prace ziemne: ukształtowanie i niwelacja terenu
  • Nasadzenia roślin
  • Ściółkowanie
  • Montaż nawadniania
  • Montaż donic
  • Układanie siatki przeciw kretom
  • Wykonanie trawnika z siewu lub rolki
Ogród przy lesie z oczkiem wodnym
_

Pielęgnacja ogrodu: utrzymanie harmonijnej przestrzeni zielonej przez regularne działania

Utworzenie harmonijnej przestrzeni zielonej to tylko początek. Aby utrzymać piękny i zdrowy ogród, konieczna jest jego regularna pielęgnacja. W ramach pielęgnacji ogrodu, powinniśmy regularnie podlewać rośliny, nawozić je i usuwać chwasty. Ważne jest również przycinanie roślin, aby zachować ich odpowiedni kształt i formę. Dodatkowo, powinniśmy dbać o czystość ogrodu, usuwając liście i inne niepotrzebne elementy.

Wiedza na temat odpowiedniego zabezpieczenia ogrodu przed szkodnikami oraz niekorzystnymi warunkami pogody, zasad odpowiedniego nawożenia i podlewania ogrodu jest kluczowa do utrzymania pięknego ogrodu przez wiele lat. Dlatego oferujemy naszym klientom wsparcie i doradztwo w tym zakresie. Przygotowujemy harmonogram niezbędnych prac oraz listę skutecznych, wypróbowanych przez nas preparatów opartych na naturalnych, przyjaznych środowisku komponentach. Oferujemy unikalny poradnik w formie filmu instruktażowego, wykonanego w ogrodzie klienta już po jego budowie, w którym opisujemy, gdzie, jakie zabiegi i kiedy należy je wykonać. Dodatkowo świadczymy serwis systemu automatycznego nawadniania, dzięki czemu nasi klienci nie muszą martwić się konserwacją systemu i mają pewność, że będzie on niezawodnie działał.

Nowoczesny ogród z murowanym miejscem na ognisko
_

Etapy realizacji Twojego ogrodu

Kontakt z nami

Zainteresowała Cię nasza oferta, a Ty składasz zapytanie do nas poprzez formularz, mailowo lub telefonicznie. Poproszę o przesłanie mapy geodezyjnej, adresu działki i odpowiedzi na kilka podstawowych pytań.

Na podstawie przesłanych w formularzu danych, w ciągu 3 dni roboczych przygotuję ofertę na projekt.

Następnie umawiamy się na spotkanie w terenie, podczas którego omówimy szczegóły dotyczące Twoich oczekiwań i założenia co do wyglądu przyszłego ogrodu. Sporządzę inwentaryzację terenu, ewentualnie fotomapę z użyciem drona i zrobię niezbędne pomiary.

Podpisujemy umowę i rozpoczynam pracę nad projektem.

W tym etapie przygotowuję ogólną koncepcję zagospodarowania ogrodu z wyznaczeniem podjazdów, ścieżek, miejsc rekreacyjnych, układu rabat, symulacją nasłonecznienia działki. Omawiamy propozycję i dokonujemy korekt, zgodnie z Twoimi wytycznymi.

Po opracowaniu koncepcji, która spełni Twoje oczekiwania, opracowuję część techniczną projektu z dokładnym zestawieniem materiałów do budowy nawierzchni, oznaczeniem roślin z doborem gatunkowym, doborem i układem zraszaczy automatycznego nawadniania, doborem i układem punktów świetlnych oraz rysunkami technicznymi ogrodzenia i małej architektury, typu altany, donice, itp.

Na końcu powstają fotorealistyczne wizualizacje na zdjęciach oraz wirtualny spacer po Twoim przyszłym ogrodzie. Do tak opracowanego projektu przygotowuję kosztorys prac. Jeżeli jesteś zainteresowany dalszą współpracą, ustalamy termin budowy ogrodu i podpisujemy umowę.

Budowę ogrodu rozpoczynamy po zakończeniu wszystkich prac budowlanych na działce. W czasie jej realizacji czuwamy nad całym procesem, łącznie z zakupem materiałów i logistyką.

Klienta prosimy tylko o udostępnienie terenu i dostęp do mediów – wody i prądu. Tworzymy ustalone rabaty, zakładamy trawnik, sadzimy rośliny, uruchamiamy i sprawdzamy nawodnienie.

Przekazujemy wg. ustaleń ewentualne dodatkowe materiały, takie jak plan położonego nawodnienia, wirtualny spacer po ogrodzie z informacją, gdzie co zostało posadzone oraz jakiej wymaga pielęgnacji w ciągu roku.

A Tobie zostaje delektowanie się Twoim nowym ogrodem, który właśnie rozpoczyna nowy etap swojego życia!

_

Zobacz nasze wizualizacje projektów