Ceres studio ogrodów
porady ogrodnicze

08-05-2013
Trendy w projektowaniu ogrodów
Tak jak w świecie mody, tak i w ogrodach pojawiają się nowe trendy i preferencje w ich aranżacjach. Ich światowym wyznacznikiem jest wystawa Chelsea Flower Show w Londynie. W ostatnich latach prym wiodły ogrody naturalistyczne. Co pokaże tegoroczna edycja? Otwarcie wystawy już 21 maja.

08-05-2013
Rok w ogrodzie - MAJ
Maj to wyjątkowy czas w przyrodzie. Bez wątpienia jest to najpiękniejsza pora roku. Dla ogrodników to czas wytężonej pracy.

19-01-2013
Zielone ściany w Twoim domu
Chcesz wprowadzić trochę życia do swojego domu? Zbuduj zieloną ścianę!

06-04-2012
Rok w ogrodzie - KWIECIEŃ
Coraz cieplejsze dni oraz duża wilgotność sprawiają, że nasz trawnik rośnie bardzo szybko. Można już zatem przeprowadzić pierwsze koszenie. Częste koszenie trawnika sprawia, że trawnik jest zwarty, a trawy rozkrzewione i silne.

06-03-2012
Rok w ogrodzie: MARZEC
Marzec to miesiąc wiosennych porządków w ogrodzie. Na początku miesiąca, przed rozpoczęciem wegetacji, przycinamy krzewy ozdobne – berberys, trzmielinę, głóg, lilaki, jaśminowiec i tawuły.

01-03-2012
Rok w ogrodzie: LUTY
Wiosna coraz bliżej, więc prac w ogrodzie przybywa z każdym dniem. Koniec lutego to czas na wysadzanie do doniczek kłączy i bulw przechowywanych przez zimę. Sadzimy begonię bulwiastą, cantedeskię i pacioreczniki.

29-02-2012
Rok w ogrodzie: STYCZEŃ
Myli się ten, któremu wydaje się, że styczeń to "martwy okres" w ogrodzie. Choć pogoda nie zawsze nastraja do spacerów, warto już teraz zajrzeć do ogrodu, by później cieszyć się z owoców swojej pracy.

02-01-2012
Ogrody naturalistyczne
Uprzemysłowione, betonowe i hałaśliwe miasta stają się dla nas jak złota klatka. Dlatego coraz więcej z nas chce uciec i stworzyć sobie azyl - wymarzony ogród. Okazuje się jednak, że nie jest to takie proste. Co zrobić, żeby stworzyć ogród pełen zieleni...
CERES Projektowanie i zakładanie ogrodów - Gorzów Wlkp., lubuskie
All rights reserved © CERES 2012 // Designed by hubertw.com // Polityka prywatności